خرید و فروش شرکت

امروزه بسیاری از افراد ترجیح می دهند خرید و فروش شرکت کنند،یعنی به جای ثبت شرکت خود ، از شرکت ثبت شده دیگری برای انجام امور استفاده کنند،یا بجای اینکه با امتیاز شرکت خود کار کنند، آن را به دیگری واگذار کنند.
این خرید و فروش شرکت می تواند دلایلی نظیر کمبود سرمایه ، نبود وقت و بسیاری علل دیگر صورت پذیرد.

مختصر و کلیاتی در مورد خرید شرکت آماده:

در برخی از شرایط اضطراری مانند زمانی که با مناقصه یا مزایده ای مواجهه می شوید و تصمیم می گیرید که در آن شرکت نمائید و شرایط آن داشتن شرکت با شرایط اعلام شده است،اما شما شرکتی جهت حضور در این مناقصه یا مزایده را ندارید و همینطور فرصت به ثبت رسانیدن شرکت و زمان کافی جهت طی کردن مراحل دریافت کد اقتصادی را ندارید؛ به شما پیشنهاد می دهیم که از شرکت های آماده ثبت شده و دارای کد اقتصادی یا رتبه بندی یا سایر مدارک مورد نظر؛ برای دستیابی به اهداف مدنظرتان استفاده کنید تا سریعتر به هدف مورد نظرتان دست پیدا کنید. بنابراین میتوان گفت خرید شرکت آماده جایگزینی بسیار مناسب برای ثبت شرکت می باشد. شرايط داشتن كد اقتصادی را ندارید؛ به شما پیشنهاد می دهیم که از شرکت های آماده ثبت شده و دارای کد اقتصادی استفاده کنید تا سریعتر به هدف مورد نظرتان دست پیدا کنید. بنابراین میتوان گفت خرید شرکت آماده جایگزینی بسیار مناسب برای ثبت شرکت می باشد. اما به این نکته نیز توجه نمائید که قبل از خریداری کردن شرکت بایستی اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشید و یا کسب نمائید تا هم در زمان و هم در هزینه ها صرفه جوئی نمائید و متحمل زمان زیاد و هزینه های گزاف نشوید و در کمترین زمان و با بهینه ترین هزینه، با بالاترین کیفیت به هدف مورد نظرتان دست پیدا کنید. خرید انواع شرکت های با مسئولیت محدود، سهامی خاص، موسسه، سهامی عام، تعاونی. خرید انواع شرکت های دارای رتبه، خرید انواع شرکت های با عملکرد و بدون عملکرد، شرکت های دارای کد اقتصادی و بدون کد اقتصادی و غيره،در موسسه ثبت دلتا قابل انجام می باشد و می توانید شرکت مورد نظر خود را از ما بخواهید.شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تکمیلی در خصوص خرید انواع شرکت های ثبت شده و آماده واگذاری با کارشناسان ما در موسسهثبت دلتا تماس حاصل فرمائید.

نكاتی که قبل از خرید شرکت آماده باید توجه نمود:

در ابتدای تصمیم به خرید شرکت باید به نوع شرکت دقت نمود و نوع شرکت را به توجه به هدف مورد نظر انتخاب كرد،انواع شرکت اعم از شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، موسسه، تعاونی و… می باشد.
سپس به موارد دیگری مانند رتبه دار بودن یا نبودن شرکت و نوع رتبه شرکت یا همان گرید شرکت، آدرس و محل ثبت شرکت، مدت زمانی که از تاسیس شرکت سپری می شود، میزان کارکرد یا بدون فعالیت بودن شرکت، داشتن کد اقتصادی و پرونده مالیاتی در حوزه مربوطه و عدم بدهی های مالیاتی- بیمه – گمرک و.... توجه نمائید.
اگر تصمیم به خرید و یا حتی فروش شرکت دارید، باید حتما از یک کارشناسی که اطلاعات جامعی در مورد شرکت ها و نحوه انتقال شرکت دارد، در کنار خودتان استفاده نمائید، تا در روند انتقال و جابجائی شرکت با مشکلات مواجه نشوید. چرا که روابط حقوقی و ثبتی شرکت ها دارای نکات بسیار زیاد و پیچیده ای است که اکیدا توصیه می شود جهت جلوگیری از ایجاد مشکلات، همراه با یک کارشناس امور ثبتی خرید و یا فروش و انتقال شرکت و مدارک مرتبط با شرکت را انجام دهید.

مزایای خرید شرکت آماده :

1. چنانچه شرکت خریداری شده دارای کداقتصادی و تشکیل پرونده مالیاتی و ارزش افزوده باشد نیازی به وقت گذاشتن و اخذ و پیگیری مجدد نخواهد بود.


2. صرفه جویی در وقت و هزینه هم جهت ثبت شرکت و هم جهت اخذ سایر مدارک مرتبط با شرکت مانند تشکیل پرونده دارایی، ارزش افزوده، کدکارگاهی، رتبه بندی، کارت بازرگانی و.....خرید شرکت آماده
3. اگر شرکت دارای رتبه بندی باشد نیاز به صرف وقت زياد و هزینه برای اخذ رتبه بندی نمی باشد.


3. چنانچه شرکتی که خریداری شده است دارای عملکرد مثبت و بالا باشد از سوابق تجاری و عملکرد و سابقه مثبت و بالای آن برای کسب و کار خود استفاده نموده و اعتبار بیشتری در انجام کارها به کارفرمایان خواهید داد.


4. زمانی که شرکت آماده خریداری و به نام افراد جدید انتقال داده می شود، تمامی امتیازات شرکت به طور کامل به شخص خریدار انتقال داده می شود. برخی از این امتیازات شامل سهام، امتیاز رتبه بندی، کارت بازرگانی، برند و ... می باشند. با خرید شرکت آماده می توان از سابقه، اعتبار و شهرت شرکتی که ثبت شده است، استفاده نمودو از مزاياي آن بهره مند شد.

هزینه خرید شرکت آماده:

هزینه خرید شرکت با توجه به شرایط و مدارکی که شرکت دارد، تعیین می شود و برای خرید شرکت ها مبلغ مشخصی را نمیتوان در نظر گرفت، زیرا مبلغ هم به سلیقه شخص دارنده شرکت بستگی دارد و هم به مدارک و امتیازاتی که شرکت دارد مانند: نوع شرکت، رتبه داشتن یا نداشتن شرکت، شرکت دارای عملکرد و کارکرد می باشد یا خیر، اظهارنامه های مالیاتی و ارزش افزوده را به طور کامل انجام داده است یا خیر، کد اقتصادی دارد یا ندارد و بدهی مالیاتی دارد یا دارای بدهی می باشد و غيره
قیمت خرید شرکت های رتبه دار بیشتر از شرکت های بدون رتبه بندی است؛ همینطور شرکت های دارای رتبه بندی هر چقدر مدت زمان بیشتری از زمان حضور مهندس در شرکت باقی مانده باشد، هزینه خرید یا فروش آن بیشتر می باشد.
بنابراین به طور معمول پس از بررسی شرایط و مدارکی که شرکت دارد؛ قیمت و ارزش شرکت های آماده ثبت شده با توافق طرفین فروشنده و خریدار مشخص و نقل و انتقال شرکت آماده انجام می شود.

خرید شرکت با مسئولیت محدود:

طبق ماده ۹۴ قانون تجارت ایران، شرکت با مسئولیت محدود‎ یکی از انواع شخص حقوقی است که بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری تشکیل می شود، در این نوع از شرکت سرمایه به سهام تقسیم نمی شود و هر یک از شرکاء به میزان سرمایه ای که جهت تاسیس شرکت آورده اند در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشند. شرکت های با مسئولیت محدود به دلیل نیاز به تعداد کمتر شرکا و تغییرات راحت تر و عدم نیاز به بازرس از مقبولیت بالائی جهت خریداری برخوردار است.

خرید شرکت سهامی خاص:

بر خلاف شرکت های با مسئولیت محدود سرمایه در شرکت سهامی خاص به قطعات سهام تقسیم می شود به همین دلیل شرکت سهامی گفته می شود و به دلیل اینکه در آن هر شخص سهامدار به میزان سرمایه ی خود مسئولیت دارد نسبت به شرکت با مسئولیت محدود معتبرتر محسوب می شود.

خرید شرکت های قدیمی با سابقه بالا:

شرکت های قدیمی به دلیل اینکه دارای سابقه ثبتی بیشتری هستند نسبت به شرکت هایی که به تازگی تاسیس می شوند معتبرتر بوده و بسیاری از افرادی که به دنبال خرید شرکت آماده ثبت شده هستند تمایل دارند شرکت های قدیمی و با سابقه ثبت بالا را خریداری نمایند و از امتیازات مربوط به شرکت قدیمی و با سابقه استفاده نمایند.

 

خرید و فروش شرکت