کد اقتصادی 

فعالیت های اقتصادی یک شرکت به تشکیل پرونده مالیاتی و شناسه آن وابسته است یعنی : به نوعی دریافت کد اقتصادی برای احراز هویت شما ضروری میباشد .

اگر شما قصدخرید وفروش کالایی خاص یا خدماتی خاص را دارید و یا اگر قصد واردات و صادرات دارید یا حتی برای فعالیت ها و امور خود نیاز به قرداد بستن دارید " باید یک شناسه مالیاتی داشته باشید "

کد اقتصادی کد 12 رقمی است که نشان دهنده پرونده مالیاتی شما میباشد و البته درحال حاضر کد اقتصادی "همان شناسه ملی شرکت " میباشد که با تشکیل پرونده در اداره مالیات و ثبت نام در سامانه مالیاتی کد ملی/شناسه ملی به عنوان کد اقتصادی فعال میشود .

اگر شما نیاز به صدور فاکتور و یا خرید وفروش کالا و یا دریافت کارت بازرگانی واردات و صادرات دارید به صورت حقیقی یا حقوقی میتوانید اقدام به اخذ آن کنید و باخیال راحت به ادامه فعالیت و مراودات اقتصادی خود بپردازید .

چه کسانی باید کد اقتصادی دریافت کنند ؟

تمامی افراد حقیقی و حقوقی باید نسبت به دریافت کد اقتصادی اقدام کنند .

در واقع باید در نظر داشته باشید که براساس قانون اگر شما مودی مالیاتی هستید باید نسبت به دریافت کد اقتصادی اقدام کنید.

در نظر داشته باشید که قانون میگوید شما در صورتی که به هر نحوی اقدامات اقتصادی انجام میدهید و همچنین در صورتی که قصد دارید نسبت به ثبت شرکت و اخذ کارت بازرگانی اقدام کنید نیازمند اخذ کد اقتصادی میباشید .

دریافت کد اقتصادی یکی از مهمترین وظایف تجار، شرکت ها و موسسات است. مطابق قانون تجارت تمامی شرکت ها تا دو ماه پس از ثبت شرکت موظف به اخذ کد اقتصادی و انجام امور مالیاتی مربوطه می باشند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت کد اقتصادی :

✅ کپی برابر اصل تمام مدارک و اوراق شرکت و روزنامه تاسیس و تغییرات 

✅ کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی همه اعضا شرکت 

✅ گواهی امضا اشخاصی که داخل شرکت دارای حق امضا میباشند 

✅ مهر شرکت 

✅ اجاره نامه کد رهگیری دار بنام شرکت و روی کدپستی شرکت ( اداری یا تجاری )

✅ امضا و مهر دفترچه کد اقتصادی 

✅ شماره موبایل بنام تمام اعضا ی شرکت 

✅ شماره ثابت 

✅ اطلاعات حساب شرکت از جمله : شماره حساب و نام شعبه و نوع شعبه به همراه کد شعبه .

 متقاضیان محترم ثبت انواع شرکت میبایست پس از ثبت شرکت یا موسسه خود جهت ادامه فعالیت های اقتصادی الزاما مبادرت به اخذ کد اقتصادی نمایند پس در راستای اطلاع از روند اخذ کد، پروسه های موجود و مدارک مورد نیاز و هم چنین عدم شمول جرائم غیر قابل بخشش با واحد مالیاتی موسسه حقوقی ثبت دلتا  تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما با راه کارهای درست و استاندارد شما را در راستای اهدافتان راهنمایی کنند. ​​​​​​​

 

کد اقتصادی