خرید و فروش برند 

ثبت دلتا

   باتوجه به نیازهای روزافزون استفاده از نام های تجاری جهت معرفی محصول یا خدمات صاحبان مشاغل درخواست ثبت و ترافیک کاری در بعضی از شاخه ها افزایش یافته ، و رفته رفته ثبت برند به کاری بسیار دشوار تبدیل شده است .

​​​​​​​تا جایی که برای مثال ثبت برند در طبقه مواد غذایی و نوشیدنی بسیار پیچیده شده و 80 درصد اسامی درخواستی توسط متقاضی ثبت برند از طرف مرکز مالکیت معنوی به دلیل شباهت رد شده و منجر به متوقف شدن پروژه ی ثبت برند توسط اداره ی ثبت علائم می گردد.

 
با توجه به اینکه کلیه اسامی یا برند های ثبت شده فعال نمی باشند و فقط به خاطر زیبا و یونیک بودن اسم ثبت شده است ، این اسامی وارد بازار نقل و انتقالات برند می شوند . در نتیجه باعث ایجاد یک بانک اطلاعاتی شده و جهت واگذاری با کالاها و خدمات مختلف طبقه بندی شده و آماده انتقال میگردند.​​​​​​​

خرید برندی که از قبل مراحل ثبتی آن انجام شده باشد و مالک آن قصد فروش یا واگذاری آن را داشته باشد می تواند اندکی از نظر اقتصادی و مدت زمانی که شما باید برای مراحل ادری ثبت برند گذرانید، به صرفه تر باشد و در نتیجه شما می توانید محصول یا خدمات خود را با برند قانونی در مدت زمان به مراتب کمتری روانه بازار رقابت کنید.​​​​​​​


​​​​​​​

خرید برند 

مؤسسه حقوقی ثبت دلتا با در اختیار داشتن بانک اطلاعاتی گسترده از برندهای ثبتی در طبقات و کالاهای مختلف نیاز هر نوع شغل یا کسب وکاری را برآورده و اسامی بسیار زیبا و نایاب را آماده خرید و فروش برند می نماید.
 
مؤسسه ثبت دلتا با داشتن سال ها تجربه در امور ثبتی طرف قرارداد بسیاری از شرکت های معتبر تجاری می باشد که اسامی بسیاری در طبقات مختلف ثبت و به دلیل عدم استفاده از آن ها برای انتقال در فایل فروش قرار داده است.​​​​​​​

دریافت مشاوره تخصصی خدمات خرید و فروش برند

پاسخگویی به سوالات و دریافت اطلاعات

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

خرید برند / لزوم خرید برند

متقاضیان کافی است با ارتباط با کارشناس فروش برند در موسسه ثبت دلتا از نیاز خود در طبقه ی مورد نظرو دادن اطلاعات در   جهت خرید برند، ایجاد پروفایل نموده تا در کوتاه ترین زمان ممکن برند مورد نظر خود را انتخاب کند .  سپس مؤسسه ثبت دلتا مقدمات انتقال برند به نام متقاضی را انجام میدهد و برند به متقاضی منتقل میشود. 

انتقال برند به متقاضی

فروش برند 

همچنین هم وطنانی که برند ثبت شده یا بلا استفاده در اختیار دارند می توانند با ارتباط با موسسه ثبت دلتا و دادن اطلاعات برند ثبتی خود به کارشناسان فروش در کوتاه ترین زمان ممکن مبادرت به فروش برند ثبتی خود نمایند .
​​​​​​​
​​​​​​​ همچنین میتوانند مبلغ مورد معامله را نقدا هم زمان با انتقال در دفتر اسناد رسمی دریافت کرده و با خیال راحت انجام مراحل حقوقی انتقال برند ثبتی خود را به موسسه واگذار نمایند.

نحوه ی خرید و فروش برند ​​​​​​​

با توجه به اینکه برندهای ثبت شده هر کدام با توجه به معنی اسامی و مفهوم علائم با هدفی خاص جهت کالاهای به خصوصی ثبت گردیده اند لذا در طبقات مختلفی قرار می گیرند و متقاضی خرید برند با توجه به نیاز خود در صنف مربوطه برندی با خصوصیات مورد نیاز را درخواست می نماید .

​​​​​​​پس از آن کارشناسان با توجه به نیاز متقاضی ،یک پروفایل خرید برند جهت کالاهای به خصوص برای متقاضی تشکیل میدهند . 

سپس با بررسی و جست و جو در فایل های بانک اطلاعاتی فروش برند ، اسم تجاری مورد درخواست را با انطباق بالا با درخواست متقاضی خرید برند پیدا نموده و به متقاضی معرفی می کنند .

 با توجه به درخواست متقاضی خرید برند در طبقه مورد نظر امکان وجود چندین برند با اسامی مختلف وجود دارد . در نتیجه موسسه ثبت دلتا پس از معرفی و اعلام هزینه انتقال به متقاضی خرید برند، با توجه به بودجه متقاضی ، مبادرت به انتخاب برند میکند . 
​​​​​​​
​​​​​​​ پس از عقد قرارداد رسمی با مؤسسه ثبت دلتا جهت انتقال برند ثبتی ظرف مدت 25 روز کاری ،برند مورد نظر به متقاضی انتقال قطعی می شود.

​​​​​​​ لازم به ذکر است که 25 روزکاری جهت انتقال برند فقط تشریفات قانونی انتقال در اداره ی ثبت علائم تجاری را شامل می شود و در زمان عقد قرارداد و با اخذ وکالت فروش از مالک برند ثبتی به نفع خریدار برند، خریدار برند می تواند از برند بهره برداری نموده و هیچ مشکل قانونی جهت بهره برداری از برند نمیباشد زیرا وکالت انتقال به نام خریدار ثبت و قانونا مالک جدید برند،خریدار جدید می باشد.​​​​​​​

فروش برند / دلایل فروش برند
نحوه ی خرید و فروش برند

 
با عنایت به موارد فوق می توان گفت پروسه خرید برند از زمان عقد قرارداد خرید برند تا زمان استفاده از برند ثبتی خریداری شده 48 ساعت می باشد و خریدار جدید با ثبت وکالت نامه خرید و بهره برداری از برند می تواند برند خریداری شده را مورد استفاده قرار دهد .

​​​​​​​این پروسه به دلیل کوتاه بودن بسیار مورد توجه صاحبان مشاغل قرارگرفته است زیرا بدون طی  کردن تشریفات ثبتی بسیار طولانی و بعضا بی نتیجه در کوتاهترین زمان ممکن صاحب کسب و کار نیاز خود را جهت استفاده از برند ثبت شده برای معرفی کالا و خدمات خود مرتفع نموده و از اتلاف هزینه و زمان و انجام پروسه های فرسایشی ثبت برند جلوگیری می نماید.  ​​​​​​​

​​مدارک لازم جهت خرید و فروش برند 

خرید برند نیازمند یک سری امور اداری و مدارک بخصوصی است که در ادامه به طور کامل توضیح داده می شود:

•    اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی فروشنده برند واگذاری
•    اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی خریدار برند واگذاری
•    مدارکی که جهت ثبت برند ارائه شده است مانند آگهی روزنامه، گواهی ثبت برند و آگهی رسمی
•    صلح نامه تنظیم شده در دفتراسناد رسمی بعد از دریافت نامه های مربوط به استعلام واگذاری برند
•    رمز ورود به سامانه سایت
•    شماره برند مورد نظر و شماره اظهار نامه ای که با آن به ثبت رسیده است.
•    رسید پرداخت هزینه های خرید و نقل و انتقال برند مورد نظر


نکته1 : در صورتی که امور خرید و فروش برند توسط  وکیل یا نماینده ای انجام شود؛ ارائه مدارک آن شخص هم نیاز است.
​​​​​​​
نکته 2 : اگر فروشنده برند فوت کرده باشد؛ فرزندان آن شخص فقط با ارائه گواهی انحصار وراثت می توانند برند را به فروش برسانند.​​​​​​​

​​​​​​​ در این حالت امتیاز برند به صورت تمام و کمال به شخص خریدار انتقال داده می شود و شخص فروشنده هیچگونه حق و حقوقی نسبت به آن برند ندارد.


روش های خرید و فروش برند

واگذاری کلی برند 

واگذاری جزئی برند 

دو روش کلی و جزئی برای خرید و فروش یا نقل و انتقال برند وجود دارد:

 در این حالت تنها امتیاز بخشی از محصولات، طبقات و یا قسمتی از سهام برند ثبت شده به خریدار انتقال داده می‌شود. همچنین فروشنده می تواند که امتیازعلامتتجاری ثبت شده را، فقط برای استفاده در یک منطقه جغرافیایی مشخص به خریدار واگذار کند.