خرید وفروش برند

در حال حاضر ثبت برند به دليل دشواري ثبت و داشتن مدارك كامل جهت ثبت برند ،خريد و فروش برند آماده گزينه مناسبي جهت داشتن برند و شروع فعاليت است خريد برند محاسن متعددي دارد مثل صرفه جويي در زمان به خاطر كاهش مراحل اداري ،انتخاب از ميان بسيار اسامي زيبا كه در حال حاضر قابل ثبت نيستن .نقل و انتقال برندبر اساس قانون تجارت جمهوري اسلامي امكان پذير است .مراجعين محترمي كه تا امروز بارها براي ثبت برند تلاش كردن و موفق به ثبت برند نشدن ميتوانن برند خريداري كنند.

فروش برند يك تخصص است و خريد برند يك مهارت است.
هر کسی که تصمیم بگیرید یک کسب و کار راه اندازی کند حتما نیاز به یک برند دارد و خرید برند یک گزینه مناسب و سریع جهت داشتن برند است.
برند های اماده فروش اصولا برند های تک سیلابی خاص هستند .
بعد از خرید برند به هر دلیلی شخص نتواند با برند فعالیت خود را شروع کند میتواند برند رو مجدد جهت واگذاری اعلام نمایند.
 

مراحل انتقال برند

 
1. برای خرید برند فقط باید به دفتر ثبت اسناد مراجعه کنید و از دوندگی ها و پروسه های اداری ثبت برند (که حدود 6 ماه زمان لازم دارد) خبری نیست.
انتقال برند آماده شامل دو مرحله می‌باشد.
 
مرحله اول صلح‌نامه که در دفترخانه ثبت اسناد صورت می‌گیرد و تقریبا دو تا سه هفته زمان می‌برد و مرحله دوم ظهرنویسی گواهینامه برند در اداره ثبت علائم تجاری که تقریبا به یک ماه زمان نیاز دارد.
2. احتمال رد درخواست و یا رد برند وجود ندارد، چرا که این برند قبلا از هر نظر تایید شده است.
3. تهیه کردن برند آماده فقط با ارائه یک کارت شناسایی معتبر صورت می گیرد و به مجوز تاسیس نیازی ندارد.
بعد از صلح برند شخص خریدار صاحب قانونی برند هست و تا دریافت سند جدید میتواند با برگه صلح نامه تمامی کارهای قانونی خود را انجام دهد.

فروش برند

شما با فروش برند آماده خود، یعنی اعتبار و ارزش برند خود را به شخص یا شرکت دیگری منتقل می کنید و به ازای آن مبلغی پول دریافت می کنید، به نوعی باید بگوییم که این کار برای شما درآمد و سود مالی قابل توجهی را هم به دنبال دارد.
 هنگامی که شما برندی را برای خود ثبت می کنید، باید مدت زمان خاصی را صرف کنید تا این برند یا نام تجاری در بین مردم شناخته شود، مشتری ها به آن اعتماد کنند و مشتری های ثابت خود را داشته باشید، این در حالی است که با خرید یک برند آماده این پروسه زمانی برای شما سپری شده است و دیگر نیازی به آن ندارید.
 خرید یک برند آماده هم مانند ثبت آن مراحل خاصی دارد، اما توجه کنید که این مراحل در مقایسه با ثبت برند بسیار کوتاه است.

مراحل خرید برند

در ابتدا نام یک برند را برای خود انتخاب می کنید.
سپس از اداره ثبت استعلام می گیرد تا صاحب برند به شما معرفی شود.
قرار ملاقاتی با صاحب برند (فروشنده) در دفترخانه تنظیم می کنید تا نقل و انتقال به طور رسمی انجام شود.
تغییرات مالکیت برند در روزنامه ثبت شود.
با توجه به مراحل گفته شده در بالا به آسانی می توانید به این نتیجه برسید که خرید یک برند آماده تا چه اندازه ساده تر و آسان تر از ثبت یک برند است.
 
مؤسسه حقوقی ثبت دلتا با در اختیار داشتن بانک اطلاعاتی گسترده از برندهای ثبتی در طبقات و کالاهای مختلف نیاز هر نوع شغل یا کسب وکاری را برآورده و اسامی بسیار زیبا و نایاب را آماده خرید و فروش برند می نماید.
 مؤسسه ثبت دلتا با داشتن سال ها تجربه در امور ثبتی طرف قرارداد بسیاری از شرکت های معتبر تجاری می باشد که اسامی بسیاری در طبقات مختلف ثبت و به دلیل عدم استفاده از آن ها برای انتقال در فایل فروش قرار داده است.​​​​​​​
برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران توانمند ما تماس بگیرید .
 
خرید وفروش برند